ביטוח לאומי - נכות כללית וניידות

אם מצבך הבריאותי מונע ממך לצאת לעבודה או שנגרמה לך ירידה בשכר בשל מצב בריאותי, ייתכן ואתה זכאי לקצבה והטבות מהמוסד לביטוח לאומי. 

למשרדנו ניסיון משפטי עשיר ומוכח של כ-20 שנה בייצוג לקוחות בהצלחה כנגד המוסד לביטוח לאומי !  
בכדי לברר מהן זכויותיכם התקשרו וקבעו שיחת ייעוץ או פגישה ללא עלות וללא התחייבות 04-9001056.

 

אדם שלא יכול לעבוד או שיכולתו לעבוד פחתה בגלל מצב בריאותי, עשוי להיות זכאי לקצבת נכות כללית.

כדי שאדם יהיה זכאי לקצבה עליו לעמוד במספר תנאים מצטברים, להלן:

 

  • אדם בגיל 18 ועד גיל הפרישה.
     

  • שאינו עובד או שהכנסתו נמוכה מ-60% מהשכר הממוצע במשק.
     

  • האדם נבדק ע"י רופא מטעם הביטוח הלאומי ונקבעה לו נכות בשיעור 60% לפחות או 40% לפחות אם יש כמה ליקוםם רפואיים, ועל אחד מהם נקבעה נכות בשיעור 25% לפחות. 
     

  • נקבע לגביו שעקב נכותו הוא אינו מסוגל לעבוד או שיכולתו להשתכר ירדה ב-50% לפחות, ונקבעה לו דרגת אי כושר של  60%, 65%, 74% או 100%.


כדאי לדעת כי גם עקרת בית יכולה להימצא כזכאית לקצבת נכות כללית, וזאת אם  לא עבדה 12 חודשים רצופים או 24 חודשים לא רצופים, ב-48 החודשים שקדמו ליום הגשת התביעה, או שקדמו ליום שבו הפסיקה לעבוד - אם הפסקת העבודה הייתה לאחר הגשת התביעה.

לווי עורך דין המתמחה בתחום חשוב להשגת תוצאה מקסימלית בתביעה לנכות כללית, שכן יש לוודא כי מלוא החומר הרפואי, בתחומים השונים, הועבר לביטוח לאומי, והאדם נבדק בכל התחומים הרלוונטיים לצורך קביעת נכותו הכוללת. 

עורכי הדין של משרדנו יילוו אתכם בכל ההליך, מאיסוף החומר, הגשת התביעה, הכנתכם לקראת הוועדות הרפואיות בפניהם אתם צפויים לעמוד, לווי לוועדה ועד למיצוי כל זכויותיכם.

אנו מזמינים אתכם לפנות בכל שאלה וייעוץ ראשוני לעו"ד ערן בקר:

במייל: ebekerlaw@gmail.com

בטלפון: 04-9001056

בווטסאפ: 0503636922